problem u vrtiću - molim savjete

Upisi, odlasci, odvajanja, dobre i loše strane vrtića,...

no avatar
ileana1
novorođenče
novorođenče

problem u vrtiću - molim savjete

Postao/la ileana1 » 05.02.2013 10:54 am

Moj je malac od tri i pol godine jako vezan za svog prijatelja ( to nam je od prijatelja sin i družimo se i privatno ), u početku nije bilo problema kad njega nije bilo u vrtiću al sad su se toliko vezali da je moj u šoku kad ovog nema u vrtiću.
Danas npr da je cijelo jutro proplakao u vrtiću i pokakao se u gaaćice.
Imate kakav savjet?
Jer ujutro će sigurno biti cirkus za ići u vrtić! :(

šimica
pravi forumaš
pravi forumaš

Re: PROBLEM U VTIĆU - MOLIM SAVJETE

Postao/la šimica » 05.02.2013 1:42 pm

Mislim da jedino što možeš napraviti da porazgovaraš s njim. Tipa - pa u vrtiću ima puno djece, sigurno ima netko s kim bi se još volio igrati. Ali možda i upozoriti tetu da mu obrati malo više pažnje i da ona pokuša potaknuti ga na igru s drugima.
Moj mali ide sa bratom u vrtić i jako su vezani. Čak i tamo su skroz zajedno ali ih teta pokušava zainteresirati za različite stvari. Nadam se da će uspjeti. ;)
slikaslika
slika
slika

no avatar
ileana1
novorođenče
novorođenče

Re: PROBLEM U VTIĆU - MOLIM SAVJETE

Postao/la ileana1 » 05.02.2013 1:44 pm

Ma razgovaramo, ali ne pali. Kažem mu kako ima puno prijatelja tamo, sad su ih i tete malo počele razdvajati za oborcima npr. baš da se odvoje, al onda moj plače i ovaj se buni.
:|

Suzana82
pravi forumaš
pravi forumaš

Re: problem u vrtiću - molim savjete

Postao/la Suzana82 » 05.02.2013 5:53 pm

a probajte mu reć da je prijatelj bolestan da mora piti sirup i nemože u vrić da če se on i druga djeca prehladit pa če i na bocku morat i da če doči kada ozdravi pa če se opet igrati i družit.a provjeri i u vrtiču dali se želi uopče igrat sa drugom djecom i kako je u društvu sa njima mozda i tu postoji neki problem zašto je vezan samo za toga prijatelja i da se neče sa drugima igrat ili pitaj prvo njega zašto se ne želi igrat sa drugima kada nema prijatelja u vrtiču možda i tu problem neki postoji

RobCat
dijete
dijete

Postao/la RobCat » 05.02.2013 7:34 pm

nedavno sam bila na roditeljskom u vrtiću i bas smo o tome razgovarali. To je u njihovoj dobi dosta cesta pojava i nije razlog za zabrinjavanje, a riješiti ju zapravo najbolje mogu tete i to poticanjem na druženje se drugom djecom kad su oboje u vrtiću. Ti doma možeš samo s njim razgovarati, ali u ovom konkretnom slučaju većinu odraduju tete. Bez brige, prolazno je
slika

slika

marija nova
Moderator
Moderator

Postao/la marija nova » 05.02.2013 8:49 pm

a da mu probas obecati posjetu bolesnom prijatelju ako je to moguce ili da dogovorite telefonski poziv ili skype video summit na vrhu? uz svo ovo objasnjavanje naravno... ili odlazak na sladoled ili zajednicku setnju kad svi budu zdravi... nesto cemu se moze veseliti...
Lorena, 04.04.2006.
Eva, 05.08.2010.
slika slikaslika

MISLITI JE DREK ZNATI!

diana
dijete
dijete

Postao/la diana » 06.02.2013 5:22 am

razgovor kako mame kažu, ili eto pokušaj kontakta ili posjet...joj,joj,ti naši mali mišići...:)
petra 09.03.2007.
petar 30.01.2009.
borna 17.02.2012

lira
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la lira » 08.02.2013 7:40 am

razgovor, razgovor, razgovor,......jer nema druge dok ga faza ta ne prođe. Sigurna sam i da vi pričate i da ih tete pokušavaju animirati da kontaktiraju i s drugom djecom, ali njima očito triba vrimena. Strpljenja, mada je meni to simpatično, ko zna možda ostanu i tako dobri cijeli život :)
slika

slika

no avatar
ileana1
novorođenče
novorođenče

Postao/la ileana1 » 12.02.2013 5:46 pm

Ma nikako da vam se stignem javiti. Evo sve smo rješili i nema više plakanja i cendranja, ujutro pita dali mu prijatelj ide u vrtić ja kažem ne znam ( ovakav je savjet teta ) i sve bude ok!
Problem rješen, hvala na savjetima.
Čak mi je i drago da je ispalo ovako jer se napokon počeo družiti i s drugom djecom i sad malo više čak priča o vrtiću i s kim se igrao i šta su radili. :)

Natrag na Jaslice / vrtić

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.