Kako nagovoriti djete da jede u vrtiću

Upisi, odlasci, odvajanja, dobre i loše strane vrtića,...

no avatar
domy
pravi forumaš
pravi forumaš

Kako nagovoriti djete da jede u vrtiću

Postao/la domy » 07.11.2012 11:21 am

Dakle u vrtić idemo već punih 2 mjeseca i on i dalje protestira, odnosno ne znam kako bi to nazvala ne jede u vrtiću.
Ima 2,8mjeseci i užasno je tvrdoglavo djete.
Vele tete sve je supe igra se sudjeluje pjeva pjesmice, ali kad je jelo u pitanju neće jesti pa skoro ništa.
U ovih dva mjeseca mogu nabrojati na prste jedne ruke što je pojeo u vrtiću.
Mi mu doma pričamo i pričamo i on zna kao obečati da bude jeo, ali to se još nije desilo.
Eto sad ne znam kako ga potaknuti i nagovoriti da bar nešto pojede

slatkica
pravi forumaš
pravi forumaš

Re: Kako nagovoriti djete da jede u vrtiću

Postao/la slatkica » 07.11.2012 11:26 am

Hm mislim da ti i nemaš baš velikog udjela u tome, jer nisi sa njim u vrtiću da mu kažeš šta da radi, i da postupiš po svom.
Tu glavnu ulogu imaju tete koje ga trebaju zainteresirati za hranu, malo mu se više posvetiti.
Nisam pametna kako da ga nagovoriš da jede.
Tupi mu da mora jesti svaki dan ponavljaj tu priću, a tetama objasni neka ga motivirju na hranu kako znaju i mogu.
slika

slika

slika

mama nina
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la mama nina » 07.11.2012 11:29 am

Ah ovo mi je poznato. Moja tek od ove godine sve pojede osim ako je grah, ili leća na meniju.
Kod nje pali da se sa tetama uvijek dogovori da mora bar pola tanjura pojesti pa tek onda dobije kruh, drugačije neide. Jer da se nju pita samo bi kruh jela. Primjetila sam da ona tamo ne jede neke stvari u kojima se doma davi a razlog je taj što oni previše ulja, crvene paprika stave i to njoj smeta i to ne samo njoj. Za to ulje mi je jedna mama rekla, a njoj se požalila njena kćer.
Zvrkica Sara 24.01.2008.

slika

slika

slika

no avatar
Magdalena
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Magdalena » 07.11.2012 11:55 am

Mislim da tome ne treba pridavati vaznost ,jer kad skuzi da vam je vazno odbijace jos vise. Treba mu samo reci kad idete iz vrtica : teta kaze da nisi nista pojeo,znas mozes se jako razboljeti a tada neces moci igrati nogomet,trcati i sl. ( prema onome sto voli raditi)i to je to. Ne djete zamarati,nakon nekog vremena nece biti problema. Kod kuce inzistirati na obroncima ,naravno.

*petrica*
dijete
dijete

Postao/la *petrica* » 07.11.2012 12:21 pm

Imali smo isti problem na pocetku kada je D krenula u vrtic.Ona je odlucila da ce na taj nacin nas kaznjavati sto ju ostvaljamo tamo.Cak nije ni puno plakala jednostavno nije jela nista,ali bas nista niti je sila na wc (krenula je bez pelena).To mi je bilo najgore,ostavim ju u 8 u vrticu i do 15 sati ne piski i ne kaka.Kada bi ju pitali zasto nece jesti i ici na wc samo bi odgovarala-zato sto mame nema-i to je to.Cim bi me vidjela da sam dosla po nju odmah me ispitivala sta sam kuhala i da idemo brzo doma jer je gladna i da mora na wc.Trajalo je oko mj dana.Tete su se stvarno trudile na sve nacine,vodile ju u wc kada su isla druga djeca,jelo joj stalno nudile ali nista.Isto samo bili ocajni vise nismo znali sta bi.Onda je jedno jutro prije vrtica rekla da ce ona trpiti piskiti dok ja ne dodem po nju,i tu je mm-u prikipilo.Odlucno i strogo joj je rekao da je to opasno i da ce morati ici u bolnicu jer ce ju jako boljeti trbuh i od ne piskenja i od ne jedenja...i od tada svaki dan piski po 4 puta u vrticu jede ko velika,trazi i repete :D inace nemamo obicaj strasiti sa doktorima i sl.ali vise nismo znali sta bi i eto upalio je (a i nije bas bilo daleko od istine) :D
slika slika
P&I 20.08.2007

Gemelli
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Gemelli » 07.11.2012 12:28 pm

mi imamo problem sto moj stariji nece pricati, od kada ga pustim u vrticu pa dok ne dodjem po njega ne kaze a ma bas nista i tako vec godinu dana :( ima 4,5 god
slikaslika
slikaslika
slikaslika

no avatar
mibacro
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la mibacro » 07.11.2012 4:00 pm

Gemelli je napisao/la:mi imamo problem sto moj stariji nece pricati, od kada ga pustim u vrticu pa dok ne dodjem po njega ne kaze a ma bas nista i tako vec godinu dana :( ima 4,5 god

ista je situacija bila i kod nas, Martin punu godinu dana nije rijec rekao, samo bi odmahnuo ili kimnuo glavom ako bi ga nesto pitao a da odgovor moze biti da/ne...a onda je u jednoj trgovini vidio traktor koji je dugo htio, i vec luda od svega, rekla sam mu da idemo po traktor ako budem cula da prica u vrticu...i isti dan je propricao :P ...i od onda je bilo dobro...pedagoski ili ne, meni svejedno...

domy, mislim da bi trebala probati kao sto ti je Magdalena napisala
Sretno :-*
I ja sam postala blogerica http://lovadokrova.eu/

slika
slika

h.Tina
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la h.Tina » 07.11.2012 5:34 pm

eto isti slučaj bio i s mojim dijetetom
dva mjeseca ona nebi jela u jaslicama, tek bi pojela doma u 15h...znaći od 6,7h kad bi ju ostavili ništa nebi jela...davali smo napočetku mlijeko u flašici pa su tete rekle NE...jer ju čeka u 8doručak...
uglavnoms vremenom je počela jesti, prvo doručak...nakon 2tj i užinu, pa ručak nakon nekog vremena i tako...

teta mi je mms poslala kad je prvi put nakon 2mj pojela za doručak kruh sa svježim sirom, neznam, osjećala sam se ko da sam na lutriji dobila :D

daj prilike, bude počela jesti...tu se ne može pomoći ništa previše, ako tražiš od nje da jede, možda dobiš kontra efekt

uglavnom i dan danas ponekad ne pojede ni doručak i ručak, ima dana i kad cvili za menom kad ju ostavim ko jučer...rekla mi je da hoće da ju ja čuvam a ne teta ...al to je normalno sve, njima je vrtić šok pošto ima vrlo puno različitih dijeca, navika i svega

sretno
slika

Gemelli
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Gemelli » 07.11.2012 5:38 pm

ma probala sam i to i razno razne načine, čak sam i mladju upisala s njim u vrtić,u istoj su grupi ali ništa. sam je sa sobom, sestra mu prica i za sebe i za njega,sada on kaže njoj što bi htio i ona to kaže odgojiteljici a da on sam nesto kaže nema sanse
slikaslika
slikaslika
slikaslika

Blondy82
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Blondy82 » 07.11.2012 5:58 pm

Možda je protest na vrtić jednostavno. Kada naš protestira, mi mu zaprijetimo nečim što voli (npr. sada nam je plivanje "in" i kada nešto neće (papati, kakati, nositi papuče, kažemo mu da neće moći na plivanje jer će biti bolestan ako to ne napravi)).
Nadam se da će ga to brzo proći, a i možda bi se tete trebale potruditi na neki način, znam da kod nas svašta izmišljaju kad djeca neće jesti..

Gemelli, što kažu u vrtiću za to ne-pričanje (logoped, tete..), kako mu se može pomoći?
slika
slika

Gemelli
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Gemelli » 07.11.2012 9:58 pm

Blondy82 je napisao/la:Možda je protest na vrtić jednostavno. Kada naš protestira, mi mu zaprijetimo nečim što voli (npr. sada nam je plivanje "in" i kada nešto neće (papati, kakati, nositi papuče, kažemo mu da neće moći na plivanje jer će biti bolestan ako to ne napravi)).
Nadam se da će ga to brzo proći, a i možda bi se tete trebale potruditi na neki način, znam da kod nas svašta izmišljaju kad djeca neće jesti..

Gemelli, što kažu u vrtiću za to ne-pričanje (logoped, tete..), kako mu se može pomoći?

on je pravi mali filozof... ali ne u vrticu. tete do sada nisu bas obracale paznju na to iako sam ja u puno navrata naglasila da mi smeta sto on ne komunicira, isla sam i vrtickoj psihologici ali oni su rekli da je jako sramezljiv i da ce ga proci. medjutim neki dan sam isto rekla odgojiteljici da mi nije bas normalno da dijete vec godinu dana ne prica ni s kime i da poduzmu nesto jer drugdje nema problema oko razgovora, pa mi je teta rekla da donesem album nekih slika njega kao bebe, njegovih poklona, bozica, baka, djedova i sl pa da ce na taj nacin pokusati doprijeti do njega . sada to prikupljam pa cemo vidjeti. on je jako sremezljiv i kada idemo nekome u goste ili kada netko koga ne vidi cesto dodje kod nas ali to traje kojih sat vremena pa ga prodje ali ovo je malo previse. ipak je s istim tetama godinu dana, donekle istom djecom (neki su otisli u skolu) i izostao je iz vrtica samo kada je ove godine u trecem mjesecu dobio vodene kozice, dakle nije nesto bolezljiv pa da je vise kuci nego u vrticu. naravno, njemu je tamo dosadno i nije nikako zadovoljan kada mora ici u vrtic i meni malo fali da ga ispisem. pa mi opet tete govore da cu napraviti samo gore ako ga sada ispisem pa ga vratim sljedece godine jer je sljedece godine predskolac. bas zbog te njegove sramezljivosti sam ga dala u vrtic, da se malo socijalzira da mu bude lakse kasnije u skoli ali ja ne vidim neki napredak osim na na gore.
slikaslika
slikaslika
slikaslika

no avatar
domy
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la domy » 08.11.2012 5:31 pm

evo danas mi veli teta da je pojeo kruške i jabuke.
To im je bio valjda međuobrok pa su mu valjda ponudile i pojeo je.
Velim ja ako tako nastavi možda i počne druge stvari jesti, bumo vidjeli

Blondy82
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Blondy82 » 08.11.2012 9:20 pm

domy, eto, možda je krenulo :D

Gemelli, nadam se da će tete doprijeti do njega. Ovo mi se čini dobar način, možda uspije. Svakako držim fige da bude bolje. A da, nije ok sada ga ispisivati pa onda za godinu opet u predškolu..A što on kaže, zašto ne želi pričati u vrtiću, jel ga netko povrijedio?
Sorry domy, malo smo ot s ovim, ali baš me zanima :oops:
slika
slika

Gemelli
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Gemelli » 09.11.2012 1:48 pm

on jednostavno ne razumije zasto djeca moraju urlati, tuci se, skakati, cupati se, stipati i sl. on meni kaze mama sva djeca u vrticu razbacaju igracke i onda kada teta kaze da pokupe oni to ne zele pa pokupim ja da ne mora ona jer je njoj malo tesko sve te igracke skupljati. eto to mi je npr rekao jucer. pa mi je isto rakao jucer da njemu uopce nije dosadno jer on si sam nadje sto ce raditi pa tako malo crta, pise, reze, ljepi, izradjuje, spava, jede i dodjem ja po njega.
slikaslika
slikaslika
slikaslika

Blondy82
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Blondy82 » 09.11.2012 1:59 pm

Gemelli, nadam se da ćete uspjeti ovom metodom i da će sve doći na svoje, bar da ti budeš mirna :)
slika
slika

Sljedeća

Natrag na Jaslice / vrtić

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.