Adaptacija na vrtić - iskustva

Upisi, odlasci, odvajanja, dobre i loše strane vrtića,...

merili
pravi forumaš
pravi forumaš

Re: Adaptacija na vrtić - iskustva

Postao/la merili » 12.09.2013 6:19 am

Samo da se pohvalimo da već drugi dan idemo u vrtić bez suza :)
(puj,puj,da je ne ureknem :mrgreen: )
slika
slika

slika

seel
dojenče
dojenče

Postao/la seel » 12.09.2013 10:58 pm

cure moje držite se, držite...jedan veliki bravo za svu hrabru dječicu :klap:
ja kako vrijeme odmiče sve više ubedirana, ujutro se pravim vesela i vićem vrtić jupi, tamo je super a najrađe bi plakala skupa s njom :(
uglavnom plače i dalje, ostaje dva sata tamo i dva sata plače, doma dolazi sva naotečena od plakanja, kad joj obuvam papuče trese se ko šiba i viče mama ne, mama ne... :cry:
tete mi rekle da ih totalno iscrpljuje i da mole da i dalje ostaje dva sata tamo, drugi već ostaju i na spavanju... to je dovoljno da shvatim da stvarno tamo urla neprekidno...
:bum: :bum: :bum:
ne mogu spavati :bum:
teatui, muter, merili :pivo:
slika

slika

slika

no avatar
teatui
dojenče
dojenče

Postao/la teatui » 13.09.2013 8:19 am

moja je danas prvi put na ručku :P

nocas me grlila i govorila "mama cuva, mama cuva", jutros se malo razigrala, al na putu u vrtic vec poznata tuga, a tamo opet suze i nece nece nece. sad sam skuzila da ju nisam ni preobula!! zaboravila :bijesna:

jucer nije bila uplakana kad sam dosla, vidjet cemo danas. popodne je ok, a anvecer ju stegne neka tuga i stalno ponavlja "mama cuva".

tjesim se da ce mi jednog dana, npr. kad ju budem cekala iz nocnog izlaska i molila Boga da nije nekom sjela na motor, ovo biti "lijepa sjećanja"..tako mi bar stariji kazu.

al sad brate je knedla u grlu konstantno. nije lako, nijeeeeeeee

seel, tvoje mi se tete ne sviđaju. sta one ne mogu!? one su tamo da tjese i nju i tebe a ne da zale sebe sto ne mogu... ne obazirii se na njih i budi hrabra...

meni vec muka od ponedjeljka... :gitara: drzte se cure sve!
slika

seel
dojenče
dojenče

Postao/la seel » 13.09.2013 10:59 am

a mišeki mali...ja obooožavam djecu, svoju i tuđu i srce mi se lomi kad ih vidim da plaču...
danas dolazim po nju, (ujutro je naravno bila priča od jučer) otvaram vrata a teta ljuto izvlači stolicu i ljuto je baca na nju, ugleda zatim mene i veli onak živčano: ona stvarno ne odustaje...a malena jeca :o :( , sva tužna idem doma i sretnem još jednu mamu a ona mi veli da dijete ispisuje iz vrtića jer je njezin muž vidio tetu kak njenog sina povlači grubo za ruku tak da je mali počel vrištati... :o :o
ja stvarno više neznam dal sam ja preosjetljiva, moja malena il kaj...ništ mi se ovo ne sviđa, a nemam druge opcije nego da ide u jaslice. Sa starijima je bila sasvim drugačija priča i išlo je nekak lakše.
teatui i ja se tješim da će kasnije voljeti ići u vrtić i da ćemo se ovog sjećati kroz smjeh tipa ono jooj kak si bila tvrdoglava kao mala :D
slika

slika

slika

no avatar
teatui
dojenče
dojenče

Postao/la teatui » 13.09.2013 11:23 am

ja dajem svemu vremena. tako sam odlucila. mislim da sad trenutno nisam sposobna procijeniti kakve su tete, ko je za sta kriv i slično. ova bura emocija u meni...se mora smiriti a onda cu vidjeti. i nama su jaslice jedino rješenje zato ne mozemo samo tako odustati.

mogu ti reci da se ni meni tete ne čine nesto bas ono paf. jedna je sva sasrana i kad ju pitam kako je bilo kaze: pa dosta place, uspijemo ju smiriti..ali dosta place (i ponovi 200 puta da plače)

a bemti pa sta ce drugo neg plakat! pa jaslice su nije na faks dosla da sve kuzi...a druga mi onak ozbiljno poruči da je ok.

danas pitam jel jela? kaze da, sve je pojela. kazu mi da se smiri pa se valjd sjeti mame i onda opet zove i plače pa se smiri i tak u krug..al bile su prilično zivcane kad sam dosla.

i da, najjj jace mi je to sto se kao onak malo zgrazaju sto ja moram iduci tjedan na posao..i kao pa jel mozete bar u 2 doci po nju?? pa bem tii radim. kak da dodjem do 2? kad radim do 4..i uopce ne kuzim kad ti drugi roditelji rade i kako ih svi mogu kupit u 12, 1? ne znam. nemamo bake ovdje. NE NEMA ju tko pokupit prije(da ima ne bi isla u vrtic, pobogu)

ajd sva sreca muz i ja se sklepali nekako da ce ju on kupit iduci tjedan u 2, pa se vracat na posao kad ja dodjem ...i opet se oni onak..kao..aha, dobro u 2, a kad ne mozete prije...ok.

tako da nisam ni ja nesto s tetama full sretna..al eto ajmo i njima dat vremena.

ljubi curicu seel, i mene dusa boli..ali kad razmislim ima puno gorih stvari od vrtica,,,,, nek je u tom sve zlo! kisss
slika

seel
dojenče
dojenče

Postao/la seel » 13.09.2013 11:51 am

imaš pravo, nije to tak grozno najvjerovatnije kak se nama možda čini jer ipak sad osjećaji su u kaosu...
mislim da tvoja bude brzo išla bez suza kad već želi papati tamo, a bemu morala je ovaj tjedan i otplakati svoje jer opet da ne plače nije dobro baš...
ja mislim da je dobro dok dijete ostaje duže, dok se ta adaptacija ne oteže unedogled ko naša jer ovo nema smisla jer se ne stigne ni smiriti i već ide doma, ne vidi da vrtić nije samo plakanje...ah neznam.
ja sam cijeli deveti na godišnjem pa to tete znaju i eto tak je kak je... i dalje je dva sata tamo. Samo neznam kak će ona to 30.9. odmah u dežurstvo jer radim inače od 7h i moram je dovoditi u 6h da bi stigla na posao :(
užas, ja ne krivim tete jooš jer znam da je teško dok ne upoznaš djecu i da su i same sad zbunjene al ipak biti očigledno živčane i ljute nije baš ok.
i ja radim s djecom i nikad još nisam pred njima pokazala da sam ljuta, mrzovoljna il živčana a bila sam i umorna i svakakva al to djeca nisu vidla.
Trebale bi lijepo reći plače al eto to je normalno i za očekivati, drugi tjedan će već biti bolje ne brinite mama sve će biti u redu, i svi bi se bolje osjećali bez obzira šta i same to sve nekako znamo al jbg i roditelji se u prvo vrijeme adaptiraju :D
slika

slika

slika

no avatar
mutter87
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la mutter87 » 14.09.2013 11:29 am

joj seel cuj to za tetu :o a sta mislis prije nego otvoris vrata da jedno vrijeme osluskujes sta tamo rade..ja sam tako i vidim da su stvarno blage,sve im fino sa "ljubavi i duso" ili znaju da tad roditelji dolaze pa se prave fine :?
kao sto znate moj ostaje od prvog dana od 8-3..prvi dan sam dolazila oko 12 ali je vec bio legao da spava pa ga nisma pokupila..i juce nije ni plakao vec se normalno pozdravio :o
ali je danas sretan sto ne ide u vrtic :D
dobro mozda je meni lakse jer je stariji pa sve razumije i sve mi isprica sta je tamo bilo,ali drzim fige da se i vasi sto prije naviknu..
mi iduci mjesec slavimo tamo 3 rodjendan i ja se vec radujem sto ce biti prvi rodjendan da ga proslavi normalno sa djecicom..
inace mi kaze da voli tetu i da ga ona pazi,ali da ga djeca tuku....jos to nisma pitala tetu,ali kad skontam to je normalno..pa i on ce nekad nekoga udariti..
i za kraj da kzem da smo juce dobili pohvalu od tete da sa njim nema nikakvih problema,da pravo slusa ko veliki..mami srce ko kuca!odmah sam sina i na fb pohvalila :D
u pon ce sigurno biti placa,ali sta cu..mora se navici..mene vise strah bolesti kad krenu..

puno srece vam zelim i drzimo se cure :-*
slika

slikaslika

slika

bathsheeba
dojenče
dojenče

Postao/la bathsheeba » 14.09.2013 5:54 pm

seel te tete su :bum: , nije to za ignorirati....pogotovo ako neki već ispisuju djecu,pa treba ih prijaviti...
slika

seel
dojenče
dojenče

Postao/la seel » 16.09.2013 7:54 am

ah neznam, gledam na to sve nekako sa dvije strane, strane mene kao roditelja znači subjektivno, ali i sa strane teta i dat ću im još malo vremena.
pokušavam to sve opravdati time da je teti bio loš dan, djeca plaču...ma znam da nebi tako smjelo biti al ipak...možda se na kraju ugodno iznenadim, tješim samu sebe :jao:
danas je teta bila ok, osmijeh od uha do uha, malena je plakala al molim se da danas bude bolje :plz:
kako je danas bilo kod vas? :grlj:
slika

slika

slika

no avatar
teatui
dojenče
dojenče

Postao/la teatui » 16.09.2013 8:40 am

tuga pregolema u nas :(

jutros je ponavljala opet "mama cuva" tata cuva" i vec viđeno. jecanje, nece, nece, mama cuva...i plač pri ostavljanju.

skomirala sam se kad sam skuzila da joj je jedna teta na bolovanju i da mora u neku faking dežurnu sobu jer smo dosli prije pola 8..
danas ostaje na spavanju. mm ide po nju u 2. jedva čekam 2.05 da mi javi kak je bilo.

s tim da sam dobila dojavu (od jedne mame sto je kasnije svoju odvela) da je dobra, smirena, jede za stolom i drzi medu. i tako.
u krug. plače pa se zaigraju i to je to. a sta mogu. moram jadiiiiiiiiiiiiiiit (tako kaze moja mala) dobro i kaze. jad, jad, (rad), a ustvari bas je jad.

nehumano mi je tako ih ostavljat. bem ti sustav dodje mi da sutra zatrudnim i odem na komplikacije isto jutro kad mi doktor potvrdi trudnoću. pas mater.

seel, a kaj da ti velim. valjda ce proci. ma mora. ma bit ce njima dobro tamo.
samo da se mi oporavimo i skuliramo pa ce i oni. pas mater, ja sam svojoj maloj skoro rekla jutros "ma bit ces ti ljubi bolesna skoro pa cemo bit doma"...ali nisam. suzdrzala se u zadnji cas.

eto koji je moj stav. a to oni osjete...

mame od adaptiranih, veselica!! uzivajte
slika

no avatar
mutter87
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la mutter87 » 16.09.2013 9:29 am

Mogu reci da mi izgleda vise ne spadamo ovdje..izgleda da smo prosli sretno adaptaciju koja je trajala samo 4 dana :) sigurno ce nekad opet biti placa,ali mi je drago da je zavolio tete..
jutros je sa pjesmom otisao,na vratima me poljubio,rekao mi "volim te mama" i okrenuo se da me nije ni pogledao :o ja sma bila presretna..
moram vam reci da sam ga naucila uvijek da mu nesto kupim kad dolazim po njega,jutros me pitao sta cu mu danas kupiti jer ce on slusati i nece plakati..(uskoro cu bankrotirati ako nastavim tako :D :D ) pa mozda zato je i zavolio..nekad kinder jaje,nekad neki jeftini mali autic i sl.sta mislite da vi tako pokusate?jeste da su manji ali razumjet ce..da im kazete ako budu slusali uzecete im nesto sto najvise vole..nisam pametna sta bi jos mogle..drzim vam fige svima i znam da ce se uskoro i vasi navici :grlj:
slika

slikaslika

slika

no avatar
teatui
dojenče
dojenče

Postao/la teatui » 16.09.2013 12:35 pm

bravo mutter, bjezi odavde što prije :)

čestitke!

moj mm ceka da se biba budi..a rekli mu da dodje u 2.
pitao je tetu kako je? kaze da je plakala. e kosa mi se nakostrješi od toga. hormoni lupaju i luda sam!! pa zar ne trebaju tete te malo ohrabrujuće djelovat bemti. ako je doručkovala i pojela uzinu i ručala i spavala..pa nije valjd onda cijelo vrijeme plakala!

pa valjd postoji neki sustav vrednovanja..ono plakala je bez prestanka ili uspjela se smiriti ili nesšto, daj ženo budi konkretna i reci kakva je bila!! zlo mi je od tuzne face tete koja priopći zabrinuto da je plakala..Boze kolikio bi mi značilo kad bi bar dodala...ali to je normalno i proći će najvjerovatnije....eto.
malo sam se izjadala. osjećam se kao zavezani pas koji zeli ic po svoje dijete a nedaju mu. očajna sam cure
slika

no avatar
teatui
dojenče
dojenče

Postao/la teatui » 16.09.2013 12:36 pm

bravo mutter, bjezi odavde što prije :)

čestitke!

moj mm ceka da se biba budi..a rekli mu da dodje u 2.
pitao je tetu kako je? kaze da je plakala. e kosa mi se nakostrješi od toga. hormoni lupaju i luda sam!! pa zar ne trebaju tete te malo ohrabrujuće djelovat bemti. ako je doručkovala i pojela uzinu i ručala i spavala..pa nije valjd onda cijelo vrijeme plakala!

pa valjd postoji neki sustav vrednovanja..ono plakala je bez prestanka ili uspjela se smiriti ili nesšto, daj ženo budi konkretna i reci kakva je bila!! zlo mi je od tuzne face tete koja priopći zabrinuto da je plakala..Boze kolikio bi mi značilo kad bi bar dodala...ali to je normalno i proći će najvjerovatnije....eto.
malo sam se izjadala. osjećam se kao zavezani pas koji zeli ic po svoje dijete a nedaju mu. očajna sam cure
slika

no avatar
teatui
dojenče
dojenče

Postao/la teatui » 18.09.2013 7:14 am

dakle, ja jutros dobila "bok mama" bez suzica!!!! ajme htjela sam do stropa od sreće..samo da nam neka tempetratura sad to ne pokvari..jer nosić već curka li curka..

ali sam zato jucer dobila doma..bila je super u vrticu, mm ju kupio nakon spavanja, super doma..i dosla ja s posla...LOM. do spavanja je cendrala. ljutila se, zivcanila..jedva se smirila.
kaj joj je? da nije ljuta na mene?

mis moj mali.

seel, cure, di ste?
slika

no avatar
mutter87
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la mutter87 » 18.09.2013 4:15 pm

svaka cast teatui,bravo za curku :klap: vidis da joj nije dugo trebalo :)
mi ne placemo,nadam se da ni necemo.. :plz:
seel sta je s tobom??
slika

slikaslika

slika

PrethodnaSljedeća

Natrag na Jaslice / vrtić

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.