Iskustvo s privatnim jaslicama

Upisi, odlasci, odvajanja, dobre i loše strane vrtića,...

no avatar
Countess
novorođenče
novorođenče

Re: privatni vrtici u zagrebu - iskustva

Postao/la Countess » 27.10.2011 11:13 am

Ja sam danas bila u Pandi, malac se odmah odusevio, nije ni pitao za mene kad sam ga ostavila s tetama :).
Ukoliko mi ne upali državni vrtić, definitivno ide u Pandu od sljedećeg mjeseca (isto mi je doslovno preko puta).

LEPTIRIĆI
dojenče
dojenče

Postao/la LEPTIRIĆI » 27.10.2011 11:34 am

M_S je napisao/la:
MASHA MAMA je napisao/la:imam pitanjce....roditi cu u 11mj,znaci iduce godine kad se budem trebala vratit na posao,imat ce godinu dana u 11.mj,i nema sanse za drzavni vrtic da dobijemo,e sada zivimo u remetincu..i trebao bi nam neki privatni vrtic u blizini....zanimaju me cijene tih vrtica opcenito...jel i privatni vrtici gledaju nas budzet kucni pa se na temelju primanja cijena formira,ili oni imaju cijenu koja je fiksna za sve...hvala..

viewtopic.php?f=59&t=44321 tu imaš popis vrtica

cjena-po novome se formira (ovisi o placi i dj.doplatku)

mi idemo u privatni pa plaćamo po starome, a ne na temelju primanja
slika

zrinkkle
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la zrinkkle » 27.10.2011 12:08 pm

Moj mali ide u privatni i plaćamo po novome sistemu, dakle po primanjima i cijena mi je pala za 400 kn
slikaslika
slika
slika

no avatar
ssanja
novorođenče
novorođenče

Postao/la ssanja » 29.11.2011 8:22 pm

iskustva nakon mjesec dana..odabir za vrtić Pandu bez obzira sto je novootvoreni bio je dobar izbor :)
Adaptacija trajla tjedan dana, nismo ni jedan dan izostali , godisnji iskoristila jer sam mislila da budemo imali neku problematiku sa virozicama..ali na nase veliko oduševljenje još ništa.. :banana: tete su divne..jako se trude..ostaajem zapanjena u bilo koje vrijeme da dodjem djeca su tako zaigrana i vesela, a dolazila sam mnogo ranije nego sto sam trebala ;) tako da sam sebi postala smiješna ..i onda imala problematiku jer nece doma ..prostor je izuzetno čist, uredan i topao i svaki dan vidim da im uredjuju prostor sa novim zanimljivim kreacijama..))) pohvala ..vidim da voli sve tete i da im vrlo rado ide i salje puse.. :na: od prvobitnog straha i nervoze oko polaska u jaslice nije ostalo ništa.. :)

no avatar
CezaUK
novorođenče
novorođenče

Iskustvo s privatnim jaslicama

Postao/la CezaUK » 10.12.2011 12:03 am

Drage cure,

Evo, da podijelim s vama svoje iskustvo... Malo sam se smirila od jutros pa sad već mogu mirnije pisati.
Uglavnom, početkom listopada upisala sam svoju curicu u mini jaslice u zapadnom dijelu grada. Super prostor (nikakav luksuz ali dječica imaju baš sve što im treba, od prostora za igru vani i unutra, spavaonu, blagovaonu), jedna divna, topla, školovana teta, četvero djece, u planu je dolazak još jedne tete, namirnice za ručak od Severa... Ono, sve super.
I dogovorim se ja s vlasnicom (nisam ju upoznala, sve telefonski) da će moje dijete ići 3 sata svaki dan, od 9 do 12. Cijena, kako mi je ona predložila: 50 kn dnevno, 200 kn tjedno ili 800 kn mjesečno. Inače je puna cijena jaslica 1800 kn. Dogovor je bio da ide na tri sata dok si ja ne nađem posao, nakon toga bi krenula full time, nikakve druge vremenske okvire nismo davali.
Platila sam 800 kn za listopad, pola smo išle u vrtić, pola bile bolesne... Kad je malena išla u vrtić, nikada nije bila duže od 2 sata jer, ako bih ju dovela u 9, taman bi im došla na doručak, a ako bih došla po nju u 12, dopao bi je ručak.
I, da ne bi bilo nesporazuma, nazovem ja tu vlasnicu, Gđu šeficu, krajem mjeseca i kažem kako moje dijete povremeno jede u vrtiću jer ne stignem uvijek doći prije 12 po nju. Gđa je odmah skočila i kao, da li ja imam problem s njihovim jelom. Rekoh, ne, samo želim pitati koliko će me to koštati jer u cijeni od 800 kn nije bilo riječi o jelu. Kaže ona meni kako je rijetko da netko pita koliko treba dodatno platiti i razgovor završimo s njezinim: 'Ništa ne brinite, jelo će doći max. 100 kn za cijeli mjesec, ako dijete jede samo povremeno to ćemo zanemariti). Kako smo išle možda pola mjeseca u vrtić, nitko ništa nije spominjao za dodatno plaćanje, mislila sam da je to to.
No...
Za studeni sam, iako sam znala da ćemo ići na put, ipak platila 800 kn (iako sam komotno mogla iskoristiti tjednu opciju plaćanja), ono, da si čuvamo mjesto i sl. Tjedan dana puta i 13 dana bolesti... Dijete je bilo u vrtiću 9 dana, od toga 3 dana po sat vremena.
Za prosinac sam platila samo za prvi tjedan 200 kn jer znam da ćemo biti na putu određeno vrijeme... Rekla sam im i da znam da time možda i gubim mjesto u vrtiću na što mi je teta rekla da za ovu opciju od 3 sata na dan nikada nije problem i da ne brinem.

I kaže meni danas teta da mi je Gđa šefica poručila da moram platiti 80 kn za hranu za studeni! Rekoh, pa bila je svega 10 dana, dogovor je bio 100 kn ako jede cijeli mjesec.

I nazovem ja Gđu šeficu, čim sam zaustila, prekinula me u razgovoru i krenula sa svojim viđenjima: da sam ja rekla da će dijete ići samo 2 mjeseca po 3 sata u vrtić a nakon toga full time, da je dogovor bio da ide od 9.30 do 12, da NIKADA nije dala dnevne/tjedne/mjesečne opcije plaćanja te da NIKADA nije spomenula cijenu hrane 100 kn za cijeli mjesec.

Pokušala sam joj reći da sam platila puni mjesec a da smo išle samo 10 dana, da je rekla sve gore navedeno, da ću joj platiti traženo ali da se radi o principima i danoj riječi.

Nakon desetak minuta pravdanja i tirade završilo je tako što mi je rekla da ona 'za moje dijete neće plaćati', da si tražim nešto drugo ako nisam zadovoljna jer te moje opcije na pola dana tako i tako nigdje nema (uspjela sam ubaciti da to nije korektan način komunikacije), da bi grande finale bilo povišenim tonom 'Uzmite svoje dijete danas iz vrtića i ne želim više nikada vidjeti ni vas ni nju!' uz poklapanje slušalice (s njezine strane, naravno).

Eto, malo sam razdužila, nadam se da vam neće biti tlaka čitati, samo želim da moje iskustvo možda pomogne nekome... Da sam išta od rečenog imala na pismeno, sigurno ne bi bilo ovakve situacije (to sam i njoj rekla jutros). Ovako, mogu joj samo ponavljati što mi je i kad rekla... A ona će trubiti svoje jer je, očito, doživjela selektivnu amneziju.

Dakle, cure drage, ako imate kombinaciju jaslica/vrtića na crno, sve tražite na pismeno jer nikada ne znate tko je s druge strane, u mom slučaju, slušalice.

no avatar
ssanja
novorođenče
novorođenče

Re: Iskustvo s privatnim jaslicama

Postao/la ssanja » 11.12.2011 11:02 am

CezaUK je napisao/la:Drage cure,

Evo, da podijelim s vama svoje iskustvo... Malo sam se smirila od jutros pa sad već mogu mirnije pisati.
Uglavnom, početkom listopada upisala sam svoju curicu u mini jaslice u zapadnom dijelu grada. Super prostor (nikakav luksuz ali dječica imaju baš sve što im treba, od prostora za igru vani i unutra, spavaonu, blagovaonu), jedna divna, topla, školovana teta, četvero djece, u planu je dolazak još jedne tete, namirnice za ručak od Severa... Ono, sve super.
I dogovorim se ja s vlasnicom (nisam ju upoznala, sve telefonski) da će moje dijete ići 3 sata svaki dan, od 9 do 12. Cijena, kako mi je ona predložila: 50 kn dnevno, 200 kn tjedno ili 800 kn mjesečno. Inače je puna cijena jaslica 1800 kn. Dogovor je bio da ide na tri sata dok si ja ne nađem posao, nakon toga bi krenula full time, nikakve druge vremenske okvire nismo davali.
Platila sam 800 kn za listopad, pola smo išle u vrtić, pola bile bolesne... Kad je malena išla u vrtić, nikada nije bila duže od 2 sata jer, ako bih ju dovela u 9, taman bi im došla na doručak, a ako bih došla po nju u 12, dopao bi je ručak.
I, da ne bi bilo nesporazuma, nazovem ja tu vlasnicu, Gđu šeficu, krajem mjeseca i kažem kako moje dijete povremeno jede u vrtiću jer ne stignem uvijek doći prije 12 po nju. Gđa je odmah skočila i kao, da li ja imam problem s njihovim jelom. Rekoh, ne, samo želim pitati koliko će me to koštati jer u cijeni od 800 kn nije bilo riječi o jelu. Kaže ona meni kako je rijetko da netko pita koliko treba dodatno platiti i razgovor završimo s njezinim: 'Ništa ne brinite, jelo će doći max. 100 kn za cijeli mjesec, ako dijete jede samo povremeno to ćemo zanemariti). Kako smo išle možda pola mjeseca u vrtić, nitko ništa nije spominjao za dodatno plaćanje, mislila sam da je to to.
No...
Za studeni sam, iako sam znala da ćemo ići na put, ipak platila 800 kn (iako sam komotno mogla iskoristiti tjednu opciju plaćanja), ono, da si čuvamo mjesto i sl. Tjedan dana puta i 13 dana bolesti... Dijete je bilo u vrtiću 9 dana, od toga 3 dana po sat vremena.
Za prosinac sam platila samo za prvi tjedan 200 kn jer znam da ćemo biti na putu određeno vrijeme... Rekla sam im i da znam da time možda i gubim mjesto u vrtiću na što mi je teta rekla da za ovu opciju od 3 sata na dan nikada nije problem i da ne brinem.

I kaže meni danas teta da mi je Gđa šefica poručila da moram platiti 80 kn za hranu za studeni! Rekoh, pa bila je svega 10 dana, dogovor je bio 100 kn ako jede cijeli mjesec.

I nazovem ja Gđu šeficu, čim sam zaustila, prekinula me u razgovoru i krenula sa svojim viđenjima: da sam ja rekla da će dijete ići samo 2 mjeseca po 3 sata u vrtić a nakon toga full time, da je dogovor bio da ide od 9.30 do 12, da NIKADA nije dala dnevne/tjedne/mjesečne opcije plaćanja te da NIKADA nije spomenula cijenu hrane 100 kn za cijeli mjesec.

Pokušala sam joj reći da sam platila puni mjesec a da smo išle samo 10 dana, da je rekla sve gore navedeno, da ću joj platiti traženo ali da se radi o principima i danoj riječi.

Nakon desetak minuta pravdanja i tirade završilo je tako što mi je rekla da ona 'za moje dijete neće plaćati', da si tražim nešto drugo ako nisam zadovoljna jer te moje opcije na pola dana tako i tako nigdje nema (uspjela sam ubaciti da to nije korektan način komunikacije), da bi grande finale bilo povišenim tonom 'Uzmite svoje dijete danas iz vrtića i ne želim više nikada vidjeti ni vas ni nju!' uz poklapanje slušalice (s njezine strane, naravno).

Eto, malo sam razdužila, nadam se da vam neće biti tlaka čitati, samo želim da moje iskustvo možda pomogne nekome... Da sam išta od rečenog imala na pismeno, sigurno ne bi bilo ovakve situacije (to sam i njoj rekla jutros). Ovako, mogu joj samo ponavljati što mi je i kad rekla... A ona će trubiti svoje jer je, očito, doživjela selektivnu amneziju.

Dakle, cure drage, ako imate kombinaciju jaslica/vrtića na crno, sve tražite na pismeno jer nikada ne znate tko je s druge strane, u mom slučaju, slušalice.

Ostajem bez teksta, koji je to privatni vrtic...??? Jeste li Vi sigurni da je to registrirani vrtic, zar niste potpisali ugovor, donijeli dokumetaciju.Zasto uopce depatirati ,valjda ste trebali dobiti uplatnicu .Krajnje bezobrazno i bahato ponasanje te VELIKE SEFICE..a Vas ne razumijem istog bi trena pokupila djete iz tog vrtica i prijavila nadleznim inspekcijama, takodjer mi nije jasno kako ste imali hrabrosti ostavljati djete na u takvom vrticu a da se niste vise
raspitali i provjerili kako uopce fumkcioniraju.Mislim da je to cisti crnjak i jos takvo ponasanje .Ja za svoje djete za 10 satni program placam 1100 kn pa mi nije jasna ova cijena po satu, ako ostatak ide iz gradske blagajne.Sretno u pronalazenju drugog vrtica..

no avatar
CezaUK
novorođenče
novorođenče

Postao/la CezaUK » 11.12.2011 1:47 pm

SSanja,

To nije registrirani vrtić tako da sav novac koji sam plaćala išao je iz mog džepa.
Isto tako, počeli su sa radom početkom ove godine, na netu ništa nije bilo pisano o njima, ni na forumima tako da sam se morala osloniti na vlastitu intuiciju i procjenu. Dijete je išlo na prilagodbu, radosno je ostajala, ostala dječica tamo su isto bila nasmijana i radosna, teta koja ih čuva je doista divna i stručna tako da nisam imala razloga sumnjati da nešto ne valja.
I zapravo, glede samog vrtića sve valja, samo je Gđa šefica osoba koja ne poštiva dogovore i zaboravlja što je rekla.
Kao što sam i napisala, meni je to bila velika škola za sve buduće situacije oko vrtića.

annna
dijete
dijete

Postao/la annna » 26.09.2013 9:27 pm

Samo da malo dignem temu, evo mi smo u Vitici na Vukovarskoj vec 1,5 god i zadovoljni smo. Po novom placamo 750 kn, tete su super, djece ima oko 7-10 u jaslickoj, dvije tete, ma milina. Nije nesto posebno uredjen, imaju malo dvoriste vani di se igraju, sobu di papaju, drugu sobu za igranje i spavanje. Sve sto se dogodi u vrticu tete prenesu roditelju i bas nam je lijepo tamo. Link ako bude ko zainteresiran, mislim da ima mjesta http://www.vitica.hr/index.html
slikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslika

slika

no avatar
Draženka19
novorođenče
novorođenče

Postao/la Draženka19 » 01.02.2016 6:55 am

Slazem se s tobom anne.. :)
evo nađeš super jasllice i odes na spa centar Zagreb malo da se odmoris;) heh

Prethodna

Natrag na Jaslice / vrtić