Zasto roditelji ne ispunjavaju svoje obaveze?

Upisi, odlasci, odvajanja, dobre i loše strane vrtića,...

**Lino49**
pravi forumaš
pravi forumaš

Re: Zasto roditelji ne ispunjavaju svoje obaveze?

Postao/la **Lino49** » 19.04.2011 4:02 pm

ninaroko je napisao/la:Bas me zanima kako je kod vas i kako se vi ponasate...
Kod nas u vrticu dio roditelja ne donosi u vrtic pelene, vlazne maramice, a da ne govorim da ne bi donjeli ni bilo kakve keksice, stapice...
A i uplatnice, stoje vec tri tjedna u kutiji,naravno, nisu ni podignute ni placene :roll:

Jucer me teta zamolila da li bi mogla donjeti jos jednom ovaj mjesec vlazne maramice, jer su ostali bez njih, a roditelji su (neki) zakazali :roll:
Naravno, da sam ih donjela jutros, nije mi problem, ipak se tu radi i o mome djetetu, ali ne shvacam kako ljudi mogu biti takvi.
Pa i njihova djeca su tu vise od pola dana, jedu, presvace se, sigurni su...a oni ne mogu ni ono osnovno ispuniti.

Bas me to ljuti, bas jako!"
:bijesna:

pa ja bih stvarno isto poludila na to :bijesna:

a tete su te koje to MORAJU reći!
i šta se događa? vjerojatno tete koriste onda maramice i pelene od dječice koje roditelji redovno sa svim opskrbljuju! :bijesna:
jel to fer? pa ako moram davati za svoje dijete, zašto bi i za tuđe?

ma koma, to su takvi ljudi, bezobraznici koji se namjerno prave "grbavi"!

uffff
slika

no avatar
Bessie
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Bessie » 20.04.2011 9:41 pm

Suzana29 je napisao/la:u našem vrtiću je bilo zavrzlama oko toga.. maramice ove, one.... pa ulaznice za predstave, pa pokloni, pa bla bla... i onda su lijepo digli cijenu za 50 kn i to je to... više nitko ne mora ništa donositi, oni kupe što treba i to mi je super... mi nismo još išli dok su imali tako da se donosilo, ali od mm sestra je imala malu i isto je bilo koma.. ovo mi je ok rješenje.. inače, vrtić plaćamo 800kn

800 kuna je puno :(
Ipak nije financijska situacija svim roditeljima jednaka...
slika

Naša bubica i ja borca smo dva

no avatar
ivannaa
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la ivannaa » 20.04.2011 10:43 pm

Bessie je napisao/la:
Suzana29 je napisao/la:u našem vrtiću je bilo zavrzlama oko toga.. maramice ove, one.... pa ulaznice za predstave, pa pokloni, pa bla bla... i onda su lijepo digli cijenu za 50 kn i to je to... više nitko ne mora ništa donositi, oni kupe što treba i to mi je super... mi nismo još išli dok su imali tako da se donosilo, ali od mm sestra je imala malu i isto je bilo koma.. ovo mi je ok rješenje.. inače, vrtić plaćamo 800kn

ako je privatni vrtić nije puno, mislim je ali kod nas je privatni oko 1000 a ako je državni onda je puno , ja plaćam 450
slika
slika

NILEDA
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la NILEDA » 21.04.2011 5:35 am

Mi nosimo samo vl.maramice,papirnate i kaladont jednom mjesečno. Naša je grupa brojna,pa unatrag tri mjeseca nismo ništa trebali nositi jer se napravila zaliha :) .
Drugo ništa ne moramo nositi.Ako netko želi,može donijeti voće,ali to ako želi. Nikakve grickalice ne dolaze u obzir.
Kad je kakva predstava,platimo 10-20kn i to je to od dodatnih izdataka. U srijedu nam dječica idu na izlet u Čigoč gledati rodice,to plaćamo posebno,naravno...55kn,mislim da nije puno.
mamina iskrica 2006.

mamin mali majstor 2009.

slika slika

nutela
dijete
dijete

Postao/la nutela » 21.04.2011 5:53 am

Ja sam čula od nekih mama da trebaju nositi wc papir,papirnate ručnike i sapun.Nas to nikad nisu tražili,a ja sam jednom pitala tetu da li to treba nositi(reko možda sam nešto propustila) i samo me blijedo pogledala i rekla "ne,pa dobivamo mi to!"
Baš me zanima kako to da u nekim gradskim vrtićima treba,u nekim ne. :?
slika
slika

malatockica
pravi forumaš
pravi forumaš

Re: Zasto roditelji ne ispunjaavaju svoje obaveze?

Postao/la malatockica » 21.04.2011 10:14 am

Moja je u privatnim jaslicama i plaćamo ih 1600kn. Nosimo vlažne maramice, pelene i kremu. Drugo ništa ne trebamo donositi, mada smo mi znali odnijeti paket nekih čajnih keksića, kutiju čokoladnih bananica....praznu ambalažu ako nam se da prikupljati doma da tete mogu napraviti igračke.
slikaslika

slikaslika

marias
dijete
dijete

Postao/la marias » 21.04.2011 1:00 pm

malatockica je napisao/la:Moja je u privatnim jaslicama i plaćamo ih 1600kn. Nosimo vlažne maramice, pelene i kremu. Drugo ništa ne trebamo donositi, mada smo mi znali odnijeti paket nekih čajnih keksića, kutiju čokoladnih bananica....praznu ambalažu ako nam se da prikupljati doma da tete mogu napraviti igračke.

Još najbolje da moraš nešto i donjeti za te novce. Ne razumijem ni ja mnoge roditelje ali još manje institucije i državu. Počevši od bolnice, pa do vrtića i škole uvijek roditelji moraju donositi nešto i još sve plaćati. Neki jedva skupe mjesečni iznos za vrtić i onda se čudimo kako ne nose još neke potrepštine. Evo ...mislim da za 1600 kuna nebi se ništa dodatno trebalo nosti. Sam taj iznos je već previsok sam za sebe.

citanka
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la citanka » 21.04.2011 2:25 pm

marias je napisao/la:Još najbolje da moraš nešto i donjeti za te novce. Ne razumijem ni ja mnoge roditelje ali još manje institucije i državu. Počevši od bolnice, pa do vrtića i škole uvijek roditelji moraju donositi nešto i još sve plaćati. Neki jedva skupe mjesečni iznos za vrtić i onda se čudimo kako ne nose još neke potrepštine. Evo ...mislim da za 1600 kuna nebi se ništa dodatno trebalo nosti. Sam taj iznos je već previsok sam za sebe.

haha, pa i ja se cudim. za 1600 kuna morali bi oni meni jos jogurtice koje nije pojeo davati doma :D :mrgreen:
ja nikad nisam nosila pelene jer sam malu odvikla od njih kad je s nepune dvije godine kretala u vrtic. maramice su nas ponekad znali pitati, a voce sam donijela koji put kad sam naisla na neku akciju i slicno.

sada u novom vrticu nema sto ti ljudi ne traze. kao da nam je vrtic besplatan, pa cu sad jos trositi novac na njihove potrepstine koje bi morali sami osigurati. uh, tako i ja mogu voditi vrtic. mislim, kako oni namjeravaju raditi kad nemaju vlazne maramice, salvete, wc papir, male i velike plasticne salice, tekuci sapun, flastere, sterilne komprese, bijeli a4 papir.
i onda izmisljaju radionice "kusanja voca" pa donosimo voce, pa svake godine u proljece donosimo proljetnice, a na jesen trajnice ( gdje sve te biljke nestanu pitam se), za dane kruha nosimo brasno, sjemenke, zacine, sokove, onda imaju zavrsnu priredbu na kojoj svake godine recitiraju istu pjesmicu, a mi opet nosimo kolace, sokove i voce.
svako malo nedostaje plastelina, flomastera, bojica, crtancica. ma, :bum:

jedva cekam skolu :mrgreen:
2005. moja najveca ljubav, moja djevojcica <3

slika

iscekujemo 10.6. !
slika

ninaroko
dojenče
dojenče

Postao/la ninaroko » 26.04.2011 11:29 am

jedva cekam skolu

kaj mislis da se u skolu nista ne nosi?
:mrgreen:
moja ljubav, moj zivot
12/2008

maliandjeo
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la maliandjeo » 26.04.2011 11:43 am

pozdrav...hm..a kako riješiti problem kad ti dijete dodje svaki drugi dan u tuđim čarapama ili tuđoj majci ili hlačama???
teti je rečeno da su stvari zamjenjene i donešeno im je to što je bilo na drugom djetetu a taj isti nije dobio svoje stvari natrag....
i ko je tu kriv? tete koje slučajno 30 puta zamjene nečije stvari ili roditelji koji vide da to nisu stvari od tvog djeteta i ostavi ih kod sebe i još dobije natrag stvari od svog djeteta
slikaslika

slikaslika

slika
M & I & L smisao mog zivota ste vi[/size][/color]

citanka
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la citanka » 26.04.2011 12:06 pm

ninaroko je napisao/la:
jedva cekam skolu

kaj mislis da se u skolu nista ne nosi?
:mrgreen:

:D ne znam... cekam da ne netko informira...
kad budem davala za izlete i priredbe bar znam da je to za moje dijete i da ce se ona zabaviti, a ja cu se ako budem trebala i neceg svojeg odreci.

mene ljuti sto nasi u vrticu samo vodu iz pipe piju. moja sestra radi u vrticu u drugom gradu i kaze da kod njih u jutro ima i obicnog i cokoladnog mlijeka, a zimi svako jutro i caja. za rucak stave cedevitu, a nakon rucka djeca dobiju i kolac od jabuke ili visnje.

ja se zimi ustajem ranije da bih svom djetetu u jutro skuhala caj i stavila ga u bocicu da malo popije po putu i u vrticu, a nekidan sam vidjela GI na akciji pa sam kupila da odnesemo u vrtic jer su djeca popodne vani i onda svako malo trce u kupaonicu i piju vodu iz pipe nerjetko svi iz iste plasticne salice.

nas vrtic nema svoju kuhinju i onda se uvijek na to izvlace da oni djeci daju sto i sami dobiju. svejedno mi nije jasno. zar stvarno dobiju toliko malo toga?

slika

iscekujemo 10.6. !
slika

citanka
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la citanka » 26.04.2011 12:11 pm

maliandjeo je napisao/la:pozdrav...hm..a kako riješiti problem kad ti dijete dodje svaki drugi dan u tuđim čarapama ili tuđoj majci ili hlačama???
teti je rečeno da su stvari zamjenjene i donešeno im je to što je bilo na drugom djetetu a taj isti nije dobio svoje stvari natrag....
i ko je tu kriv? tete koje slučajno 30 puta zamjene nečije stvari ili roditelji koji vide da to nisu stvari od tvog djeteta i ostavi ih kod sebe i još dobije natrag stvari od svog djeteta

hm.... nase su stavljale one samoljepive papirice po odjeci, a na piđamama i papucama redovito i danas pisu markerom.

meni to ne smeta, samo to kasnije ne mozes proslijediti dalje :mrgreen:

slika

iscekujemo 10.6. !
slika

maliandjeo
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la maliandjeo » 26.04.2011 12:15 pm

nebi smetalno ako se to jednom dogodi..ali mislim da ti nebi bilo svejedno da ti moraš kupovat djetetu svako malo majce i trenirke zato kaj neki roditelj ne vrati tvoje...
u novom zagrebu se samo na bočicama piše ime djeteta markerom...
i rečeno je teti više puta da se pazi na to ali niš nije pomoglo :(
slikaslika

slikaslika

slika
M & I & L smisao mog zivota ste vi[/size][/color]

citanka
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la citanka » 26.04.2011 12:30 pm

uvijek mozes pisati anonimnu zalbu, ne teti, nego glavnima, pa neka oni naprave mali pritisak, a do tada salji dijete u staroj odjeci u vrtic.

ni ja ne bih bila sretna da mi netko pokupi fine nove trenirke.

slika

iscekujemo 10.6. !
slika

no avatar
samo mama
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la samo mama » 08.05.2011 7:38 am

Bessie je napisao/la:

U VK je gradski vrtić 800 kuna tako da se nema izbora
slika

PrethodnaSljedeća

Natrag na Jaslice / vrtić

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.