Akcija za samohranog oca koji boluje od karcinoma

humanitarne akcije ostalih udruga. O potrebnoj pomoći za pojedince, pišite u "zahtjevima"

aries
pravi forumaš
pravi forumaš

Akcija za samohranog oca koji boluje od karcinoma

Postao/la aries » 30.05.2012 7:21 pm

c/p moje prijateljice koja je pokrenula ovu akciju, ali u kojoj sudjelujemo svi jer je jako emotivna i pomoć im je i više nego dobrodošla...
Forumašice moje, do sada ste mi pomogle jako jako puno i neopisivo sam Vam zahvalna, sve i jednoj od Vas..Nadam se da će tako biti i dalje :grlj: :grlj:

"Ovo je jedna vrlo teška akcija. Slobodno mogu reći da mi je najteža do sada.
Akciju radimo za samohranog oca (53 godine) koji ima sina od 11 godina. Supruga i majka ih je ostavila prije 6 godina i više nikada nije pitala za sina. On se sam bori za to dijete ali gubi bitku sa bolešću. Obolio je od raka grla i jezika prije 3 godine. Od tada je bio na nekoliko operacija i kemoterapija. Prošle godine mu se karcinom opet vratio te je zahvatio pluća. Bio je već na 2 kemoterapije. U planu je da primi još 4 x po 3 ciklusa kemoterapije. Ne može uopče govoriti i sporazumjeva se jedino pisanjem.
Svakodnevno putuje 2,5 sata u Zagreb sa vlakom na Institut za tumora kako bi mogao primiti terapije. Nažalost sve je više dana kada nema novaca za kartu.
U medicinskim nalazima stoji da je odbio preporučenu hospitalizaciju iz osobnih razloga tj. jer se sam brine o malodobnom sinu.
Nemože si priuštiti niti lijekove koje je doktor preporučio kako bi lakše podnio kemoterapiju. Za hranu nema novaca, a kamoli za školski pribor ili odjeću za sina. Sve što traži je pomoć za sina.
Nažalost CZSS pokušava ga uvjeriti da dijete prepustu na udomljavanje jer se više nemože brinuti o njemu. Međutim, on ne želi sina dati od sebe dok god je živ i trebamo mu u tome pomoći.
Dragi ljudi, humanitarci, kao što sam već napisala ovo je iznimno teška životna sudbina. Molimo Vas da nam pomognete prikupiti što više potrepština kako bi olakšali ovoj maloj obitelji.

HRANA: agrumi, sok od cikle, žitarice musli, lan, kompot, čaj od šipka, piletina, teletina, bijela riba, rajčica konzervirana, kakao, kravlji sir, vrhnje, maslac, jaja, dvopek, tjestenina, riža, kisela repa, krupica, banane, griz, jabuke, tjestenina za juhu, povrće za juhu, paštete, sirevi, konzervirana gotova hrana tipa ragu, talijanete, grah u konzervi, gulaši, slatkiši za dijete, čokoladni namazi (nutela, linolada itd), žitarice za doručak, kava, mlijeko, kakao, itd..

HIGIJENA: deterdžent, kaladont, sapun, gel za tuširanje, šampon, krema za tijelo, krema za ruke, sterilne gaze, toalet papir, dezodorani za muškarce, pribor za brijenje, četkice za zube.

LIJEKOVI: Od lijekova većinu dobiva sve na recept. Jedino ako mu možemo priskrbiti lijek koji mu je preporučila doktorica a zove se IMMUNO AHCC. Ili barem nešto od sličnih lijekova kao što su BETA GLUKAN, BETA-1,3 D GUKAN, IMUNOBRAN kapsule ili vrečice. To su pripravci koji bi mu produžili život i dali mu snage za borbu sa rakom i da lakše podnese kemoterapiju. Eto, ako netko može nabaviti barem nešto od tih lijekova.

OSTALO: Od ostalih stvari molio je da pokušamo pomoći sinu sa opremom za 5 razred u koji će krenuti slijedeće godine. Znači trebaju nam bilježnice, pernica, torba, kompletan školski pribor ( ravnala, gumice, šestar, likovna mapa za 5 razred, kolaž, pribor za likovni, pribor za tehnički) Ako je moguće da mu probamo nabaviti knjige za peti razred.
Također odjeća i obuća za sina: ODJEĆA br 12-14 ; OBUĆA br 38"

:-* :-* :-*
Gospodin sin. 2009

tina3004
pravi forumaš
pravi forumaš

Re: Akcija za samohranog oca koji boluje od karcinoma

Postao/la tina3004 » 31.05.2012 4:48 pm

dali bi se moglo sa administratorima dogovorit da se uplačuju novci na račun udruge pa da se taj novac prosljedi gospodinu,

radije bi dala i tih 20 kuna više gospodinu nego ostavljala pošti za poslani paket
slika
slika
slika
slika

slika

TiNk@
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la TiNk@ » 31.05.2012 6:05 pm

I meni se više sviđa ta ideja,jer poštarinu sam prošli put platila 25kn rađe toliko više uplatit na račun
slika

slika

aries
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la aries » 31.05.2012 7:02 pm

Nažalost ne, jer mi kao grupa ne smijemo raditi s novcima, ali ono što možete i što sam predložila jednoj forumašici je da se skupite i kupite bonove iz nekog centra( ja ih uzimam u sparu uvijek, imaju po 50, 100 i 200 kn) i meni pošaljete, ja kupim sve što im treba i pošaljem, i naravno priložim vama sliku kao dokaz da sam kupila sve za te bonove.
Jel Vam se ta ideja sviđa?
To smo več radili na jednoj od prošlih akcija i super je funkcioniralo, a poštarina za to je minimalna

Joj curke, puno puno Vam hvala svima od srca što ste se uključile :-* :-* :-*
Gospodin sin. 2009

tina3004
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la tina3004 » 31.05.2012 8:12 pm

to je dobra ideja ali ja na primjer nemam di kupiti te bonove :(
slika
slika
slika
slika

slika

aries
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la aries » 05.06.2012 1:00 pm

Curke moje, puno Vam hvala na vašoj angažiranosti
Prva tura paketa putuje u subotu, nadam se da ćemo do tada uspjeti skupiti još malo
Najveća potreba je, kao i uvijek, nažalost za hranom i nemamo baš odjeće za sina
Gospodin sin. 2009

aries
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la aries » 07.06.2012 9:00 pm

:-* :-* :-*
Gospodin sin. 2009

aries
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la aries » 11.06.2012 9:01 pm

Sutra se nosi prvi dio skupljenih stvari kod tate i sina.
Još uvijek nam fali hrane, robe za tatu i lijekova. Nažalost nismo uspjeli skupiti skoro ništa od navedenih lijekova koji mu mogu barem malo olakšati :(
Gospodin sin. 2009

Aimee
dojenče
dojenče

Postao/la Aimee » 31.07.2012 12:58 pm

Draga, traje li jos ova akcija?

Imam doma BETA GLUKAN, kupila jednom a na kraju ipak nije bilo adekvatno za moje dijete pa bi poslala covjeku..

Sto jos treba?

Sugeriram ti da uslikas ponekad pakete koji se salju pa mozda cak i ljude (odostraga) koji su primili paket, jer znam da to ljude dodatno motivira, kad vidi sto to i kome znaci.. eto, samo sugestija za sada :)

cekam odgovor.. :-*

aries
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la aries » 31.07.2012 1:36 pm

Akcija je završena, jel ja to nisam napisala :?
Inaće uvijek objavim kad smo završili akciju, čak sam napisala da i za svaku završenu akciju mogu dobiti link u inbox da pogledaju kako smo ju "odradili"
Sve pakete slikam i stavljam u svoju grupu na fejsu, naravno uz zahvalu..I za to sam pisala da se može dobiti link ako se želite učaniti..
Sada imamo novu otvorenu akciju, radi se o obitelji sa malom bebicom, tata ima završeni fakultet i nažalost ne može dobiti nikakav posao a kamoli u strucu :( Jako tužno..
Ja ću vrlo rado otvoriti i ovdje akciju da vidite o čemu se radi

Aimee, naravno ako želiš poslati mi ćemo tati naknadno odnijeti, kao što vrlo često i radimo ako nam paketići ne stignu "na vrijeme"
Hvala ti puno na tvojoj angažiranosti, jako sam zahvalna i tebi i svima ostalima koji nam toliko nesebićno pomažu :grlj: :grlj:
Gospodin sin. 2009

no avatar
harrybro
novorođenče
novorođenče

Postao/la harrybro » 15.11.2012 6:21 am

Nažalost CZSS pokušava ga uvjeriti da dijete prepustu na udomljavanje jer se više nemože brinuti o njemu. Međutim, on ne želi sina dati od sebe dok god je živ i trebamo mu u tome pomoći.
Get the latest 640-911 exam questions and answers to practice and pass your braindumps fin 1st try guaranteed.For more information about this product CITRIX see our University of Wisconsin - Madison and Brescia University best wishes.

lana_vu
dijete
dijete

Postao/la lana_vu » 13.12.2012 12:13 am

o ovoj sam obitelji gledala nedavno reportažu na televiziji,

htjela bih im poslati paket sa potrepštinama za Božić,

pa me zanima kako doći do te obitelji...

unaprijed hvala.

no avatar
lampad123
novorođenče
novorođenče

Postao/la lampad123 » 21.04.2014 8:25 am

neli123
dijete
dijete

Postao/la neli123 » 25.04.2014 2:50 pm