Plaćanje

Ovdje postavljajte artikle koje želite donirati našoj humanitarnoj udruzi.

Pravila foruma
Ovdje postavljajte artikle koje želite donirati našoj humanitarnoj udruzi. Cijenu određujete sami, kao i način plaćanja:
Pouzećem - pod pošiljatelja, naravno, stavite našu adresu, kako bi novac došao nama.
Avansno - na žiro rn Udruge, iz istog razloga.
Jasmina
Administrator
Administrator

Plaćanje

Postao/la Jasmina » 02.04.2008 7:36 am

Drage moje, imam molbu.
Prije nego krenem na "službeni dio", još jednom zahvaljujem svima koji daruju i kupuju :)

ALi molila bih da se pridržavate načina plaćanja iz pravila.

AKo je pouzećem, na našu adresu,
ako je na račun, na naš račun

Zašto?
Naravno da u vas imam bezgranično povjerenje. ALi uvijek se može nekome od prodavača nešto dogoditi i/ii izjaloviti pa ne proslijediti uplatu nama. Ili da uplata iz nekog trećeg razloga ne sjedne, pa da se sad lovimo gdje i kada je zapelo, tko je platio, tko nije i tko kome sada mora...

Isto tako, ovdje može prodavati bilo tko - MOŽDA dođe netko novi, proda, pa iz bilo kojeg razloga prestane dolaziti ili se na nekoga naduri, pa odluči i novac ne proslijediti. Ljudi ima svakakvih, u to smo se uvjerili :(

Eto tako. Ako je tko kome vać platio, pa nema veze :) NE paničarite - ovo je samo da se ubuduće SVI pridržavamo pravila i plaćamo direktno na račun Udruge. A i da se ja ili bilo tko drugi unaprijed zaštitimo od neugodne situacije, u kojoj bismo nekome trebali reći: "tebe još ne znamo dobro ili si nam sumnjiva, pa se roba koju ti prodaješ mora direktno uplaćivati, a ostalima ne treba jer znamo da će proslijediti".

A kad uplatite na naš račun (ako se radi o tom načinu), molim onda na pp ime uplatitelja koje je navedeno prilikom uplate i iznos, a naslov neka je samo "uplata"

:)
slika

slika

slika

Branka
pravi forumaš
pravi forumaš

Re: Plaćanje

Postao/la Branka » 02.04.2008 9:23 am

Jasmina je napisao/la:A kad uplatite na naš račun (ako se radi o tom načinu), molim onda na pp ime uplatitelja koje je navedeno prilikom uplate i iznos, a naslov neka je samo "uplata"

OK. Samo pitanje, tko je onda uplatitelj? Kupac ili prodavač (zapravo "poklanjač")
Ja sam već uplatila "prodavatelju" ali sigurna sam da će ti ta sredstva stići....
Inače, ja za moju robicu koju poklanjam (ako se uspije prodati) imam jedan uvjet... da se na uplatnici navede MOJE ime. I onda tražim potvrdu od tebe Jasmina da je uplaćeno, zatim šaljerm robu.
Zato sam htjela da budem iznimka .... jer želim ja kontrolu nad tim ... ovako sam ja zamislila:
1. Netko kaže da će kupiti robicu koju ja poklanjam
2. Ja odmah na račun udruge uplatim taj iznos
3. Predočim ovdje potvrdu o uplati ... koju ti Jasmina možeš potvrditi provjerom svojih uplata ako treba.
4. Robicu šaljem kad kupac meni uplati iznos + poštarinu (max 10kn ili ništa ako se tako dogovorimo)

Eto ..... ili potvrda od tebe Jasmina da je uplaćeno u moje ime (želim dokaz... smisli kako) , ili ovako...

:mrgreen:

ako misliš da izmišljam toplu vodu, svejedno, ja ću ionako svaki mj. donirati onu svoticu, bez obzira prodam ili ne. :P

Sonia_mi
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Sonia_mi » 02.04.2008 9:28 am

Branka je napisao/la:
Jasmina je napisao/la:A kad uplatite na naš račun (ako se radi o tom načinu), molim onda na pp ime uplatitelja koje je navedeno prilikom uplate i iznos, a naslov neka je samo "uplata"

OK. Samo pitanje, tko je onda uplatitelj? Kupac ili prodavač (zapravo "poklanjač")
Ja sam već uplatila "prodavatelju" ali sigurna sam da će ti ta sredstva stići....
Inače, ja za moju robicu koju poklanjam (ako se uspije prodati) imam jedan uvjet... da se na uplatnici navede MOJE ime. I onda tražim potvrdu od tebe Jasmina da je uplaćeno, zatim šaljerm robu.
Zato sam htjela da budem iznimka .... jer želim ja kontrolu nad tim ... ovako sam ja zamislila:
1. Netko kaže da će kupiti robicu koju ja poklanjam
2. Ja odmah na račun udruge uplatim taj iznos
3. Predočim ovdje potvrdu o uplati ... koju ti Jasmina možeš potvrditi provjerom svojih uplata ako treba.
4. Robicu šaljem kad kupac meni uplati iznos + poštarinu (max 10kn ili ništa ako se tako dogovorimo)

Eto ..... ili potvrda od tebe Jasmina da je uplaćeno u moje ime (želim dokaz... smisli kako) , ili ovako...

:mrgreen:

ako misliš da izmišljam toplu vodu, svejedno, ja ću ionako svaki mj. donirati onu svoticu, bez obzira prodam ili ne. :P

:palac:

napisala sam i poslal pola pp-a jasmini, sličnog sadržaja.
bila prekinuta.
to i mene zanima :mrgreen:

Jasmina
Administrator
Administrator

Postao/la Jasmina » 02.04.2008 6:25 pm

@ Branka:
Naveo kupac na uplatnicu tvoje ime ili ne, ti si za udrugu darivatelj i kao takav se vodiš. Naravno. Pa ti si dala robicu i ti ćeš dobiti potvrdu.

A da ti unaprijed plaćaš na nečije riječi da će netko kupiti, nije ti baš pametno. Bilo tko može reći to, čak i u najboljoj namjeri, pa na kraju ne kupiti iz bilo kojeg razloga. Ti ćeš biti oštećena. Zato je najjednostavnije da kupac plati (npr. može navesti prodavačevo ime a pod svrhu "robica za tog i tog, tj. svoje ime").

Pa to je najbolje, svo ostalo je komplikaža za vas ili za udrugu - je li platio, kad će i sl.

@ Sonia, nadam se da si i svoje odgovore dobila tu.

Imala sam i upit na PP u vezi poštarine:

pa nitko ne veli da vi prodavači trebate platiti poštarinu. :o

Ako šaljete pouzećem, svotu uvećate za poštarinu, a isto tako možete na prodaji napisati npr. cijena: 30 kn + 20 kn poštarina.

AK imate još kakvih pitanja, pucajte.
slika

slika

slika

no avatar
Nettuna
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Nettuna » 10.04.2008 9:34 am

A dali može i ovako: mi šaljemo i platimo poštarinu skupimo potvrdice uplate (na njima se vidi kome je slano) i to ti proslijedimo za troškove i kontrolu, a novac od poštarine da nam ulazi u bonus donacija za udrugu

Pitanje je opčenito za slanje paketa ne samo u humanitarnoj rasprodaji, već i za one u udruzi

Jasmina
Administrator
Administrator

Postao/la Jasmina » 12.04.2008 9:08 am

Nettuna je napisao/la:A dali može i ovako: mi šaljemo i platimo poštarinu skupimo potvrdice uplate (na njima se vidi kome je slano) i to ti proslijedimo za troškove i kontrolu, a novac od poštarine da nam ulazi u bonus donacija za udrugu

Pitanje je opčenito za slanje paketa ne samo u humanitarnoj rasprodaji, već i za one u udruzi

Pa to mi se čini čisto OK :)
slika

slika

slika

EMA(LARA)ST
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la EMA(LARA)ST » 16.04.2008 8:43 am

Jasminaaaaaaaaaaaaaaaa :D

malo ste mi gore zakomplicirale život :P

ovako,imam uplatit 50 kn od Branke na ime udruge (za majice šta sam kupila u Branke) i ja bi uplatila isto 50 kn,znači skupa 100 kn. sve račune plaćam inter.bankarstvom(splitska banka). mogu li na takav način uplatit i ovo.
i di mogu vidit broj računa na koji ću uplatit?
dajte malo pojednostavnite bemu miša :D
slika

slika

Jasmina
Administrator
Administrator

Postao/la Jasmina » 16.04.2008 9:22 am

viewtopic.php?f=128&t=14582

Adresa Udruge je:
udruga "Mame za mame"
J. Oršić 9
49 240 D. Stubica

Žiro račun:
2360000-1101986438

MB:
2287226

Naravno da možeš e-bankarstvom plaćati. SAmo tamo ili meni na pp ili, kao sada, tu, naznačiš i da si ti 50 kn donirala.

Nisam znala da vam je to toliko komplicirano - pa službeno objavljujem da ak vam je tak lakše, uplaćujete prodavačima, a oni neka uplaćuju Udruzi. Je li tak bolje? ;)
slika

slika

slika

EMA(LARA)ST
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la EMA(LARA)ST » 16.04.2008 11:31 am

evo sad mi je sve jednostavno,uplaćujem popodne 100 kn :wink: na račun udruge
zahvaljujem Jasmina :na:

kad uplatim onda obično isprintam potvrdu,pa hoću li ti faxirat je ili ti samo javit na pp kad uplatim?

od ovog mjeseca pa svaki naredni ću uplaćivat udruzi koliko budem u mogućnosti :)
slika

slika

Sonia_mi
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Sonia_mi » 16.04.2008 11:47 am

napravi si copy-paste potvrde o slanju u word pa je kao takvu možeš slati mailom ili na pp ;)
ne moraš printati

leobaby
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la leobaby » 15.05.2008 12:28 pm

Ok znači pp, uplata, žiro, fina, nick "poklanjača"...sve 5! :palac:
slikaslika

Kim-Chantelle
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Kim-Chantelle » 28.05.2009 2:49 am

Joj, meni nista nije jasno :oops:
Stvarno sam tele po pitanju financija, uplata, baratanja racunima i sve sto uz to ide :jao:
E ovak- imam 2 ogrlice i 2 narukvice koje bi htjela poklonit tj. prodat za udrugu.
I sad mene zanima jel ja to prvo saljem, pa kupac kad dobije uplacuje iznos na racun udruge ili se prvo uplati pa onda kad dobijem potvrdu da je placeno, ja saljem?
U kratko: sto je bitno za mene kao prodavaca?
Sve mi se to cini komplicirano, pogotovo sto sam na drugom kraju svijeta.

Mislia sam sad otvorit aukciju,al necu da nesto ne zeznem :P
slika

no avatar
Nettuna
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Nettuna » 28.05.2009 7:33 pm

Kim-Chantelle je napisao/la:Joj, meni nista nije jasno :oops:
prvo uplati pa onda kad dobijem potvrdu da je placeno, ja saljem?

:P

ovo je najbolje i najbrže rješenje, s time da ti kupac može poslati copy uplate na pp ili sa skenera(gotovinska plaćanja) ili sa net banking potvrde

Kim-Chantelle
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Kim-Chantelle » 28.05.2009 9:36 pm

ok, super. puno hvala :na:
slika

kokolina11234
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la kokolina11234 » 21.11.2009 1:42 am

joj, imam više nedoumica:

nisam član udruge ali bi pomogla prodajom "mladoj obitelji"... jel mogu?
ako mogu, imam više stvarčica, točnije 10 komada robice na fotki.com su mi uploadane, jel mogu staviti link samo na njih? ne znam skinuti sliku na post, ovak kako to vi radite :oops:
ako mogu, kako da to napravim, da otvorim kao novu temu??

znam da je malo offffff topic ali želim pomoći, a nemam viška kuna, ali robice viška imam!
:na:
slikaslika
slikaslikaslika

Sljedeća

Natrag na Humanitarna rasprodaja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.