kakva je bila vasa trudnoca nakon spontanog?

Trudnoća bez problema, problematična trudnoća, mučnine...

no avatar
teatui
dojenče
dojenče

Re: kakva je bila vasa trudnoca nakon spontanog?

Postao/la teatui » 23.05.2014 10:18 am

ja podizem ovu temu, jer ne mogu vise zivit od tog straha koji me gusi.
mozda me se netko i sjeća ovdje..kako sam sretna pisala u prvoj trudnoći. sve je bilo super od prvog danaa- jedini mi bed bio koliko cu kg dobiti i malo me bilo strah poroda.

danas, druga priča. mama sam dvogodisnjakinje prekrasne koja sve cesce spomene brata ili seku. gledam ih zavidno po parkovima... a kad vidim trudnicu, pomislim, sirota žena. eto.

spontani u siječnju ove godine. u 10. tjednu. bez ikakvih naznaka. prvi pregled - ok, drugi gotovo. ne kuca srce. i nista. kiretaza. oporavak skroz uredan, fizički jel. a ja sam jadna da jadnija ne mogu bit. zivim u takvom strahu od opet tog događaja i ne znam kako da se opustim. znam da ima hrpa strasnijih situacija, ali ja se ne mogu poistovjetiti s njima, nego s ovom svojom. razmisljam kako bi bilo kad bih opet vidjela plusić, a onda doktor. mislim da na prvom uzv nece meni kucati srce. eto sta mislim. nisam nikad mislila da ce me tako dotuci. a dotuklo me. i smijem se ja, i djipam po parku sa svojom curicom, i idem na posao, i sve. ali kad zatvorim oci, zlo mi jed. dajte me cure utjesite..kiss
slika

kika_spy
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la kika_spy » 24.05.2014 7:08 am

nisam imala spontani,ali imala sam biokemijsku mjesec dana prije ove trudnoce.

napravila sam test,presretna objavila mm da smo uspjeli,nakon 4-5 dana-prokrvarila.otisla na uzv,doktor kaze ovo nije trudna maternica,to vam je biokemijska trudnoca..krvarenje se kroz iduci dan pojacalo i to je bilo to.
znam da se ne moze usporediti biokemijska sa spontanim,ali bilo mi je uzasno.bila sam tuzna i proplakala sam dva dana pitajuci se zasto,jer to su uvijek one situacije koje se dogadjaju nekom drugom.

onda sam mjesec kasnije opet ostala trudna.od testa do 12-13tj sam bila u stalnom strahu.ali stalnom!testu uopce nisam vjerovala,nego sam isla tri puta za redom vaditi betu da vidim jel raste kako treba.svaki pregled iscekivala sam ko ozebli sunce.sad sam 22tj trudna hvala Bogu,nosim zdravu curicu,trudnoca ne da je skolska i savrsena,nego ti to nemogu opisati,protjece bez ikakvih problema i komplikacija.

ono sto ti zelim reci je da nijedna od nas nemoze utjecati na tok trudnoce vise od onoga koliko radimo.pazimo se,znamo sto treba izbjegavati,znamo kako se ponasati.ali na neke stvari se ne moze utjecati.i taj strah ce uvijek biti prisutan,dok ne rodimo pa i dalje.jednostavno se moras odluciti za trudnocu i prepustiti.znam da je to tesko i znam da je uvijek prisutan strah,ali nemozes utjecati na to sto ce biti.. :grlj: samo cvrsto vjerovati da ce biti sve u redu. :-*
slika
slika

slika

slikaslikaslikaslikaslikaslika
slika

no avatar
Marija93
novorođenče
novorođenče

Ja sam imala spontani missed u 8/9tt bila na kiretazi sa 12t

Postao/la Marija93 » 12.08.2017 3:33 pm

:mad: znaci imala sam spontani u 8/9tt kiretaza je obavljena sa 12tt i na prvom pregledu kod gin koji je bio dva tjedna nakon zahvata, rekla mi je moja gin da nakon prve mjesecnice mogu ponovo ostst trudna. Mene zanimaju dal je koja ostala tako brzo odmah trudna i dal je sve bilo u redu?

no avatar
modiana
novorođenče
novorođenče

Postao/la modiana » 23.08.2017 8:24 am

Pozdrav cure
evo i mene s istim problemom
Naime imam dijete od pet godina i prije tri mj odlucim se za drugo dijete(prva trudnoca i porod više nego školski bez iti jednog jedinog šava na porodu)i nakon prvog pokušaja vidim kava mi se počme gaditi ja sva sretna napravin test i plusic međutim istu večer prokrvarim;( idem ujutro kod doktora kaže trudnoca je tu ali i hematom veliki nisam optimističan
tako je i bilo.Na sljedećem pregledu kaže doktor da se plod prestao razvijati.tuga uffff
i pričekam ja i tako 22.7.započne spontani prirodni.evo prije dva dana kao menstruacija znaci točno nakon mjesec dana.ali i dalje jako obilno i s komadima.izgleda da se jos imalo za cistit.
Kaže gin da mogu odma h nakon menstruacije na slj trudnocu i da ne brinen da je to jednostavno prirodna selekcija.
Tjesin sebe kao pa vjerovatno je tako a opet neopisiv me strah da ne bude opet po krivu nešto
šta vi mislite,da li cekati ili krenuti ispocetka sto prije?

SVIMA VAM ZELIM OD SRCA SRECU I SVAKO DOBRO

no avatar
phallyka
novorođenče
novorođenče

Postao/la phallyka » 28.08.2017 10:07 am

kao sta sam se i ja pitala pa ajmo pomoc svima.

ทางบ้าน

no avatar
Nova14
dojenče
dojenče

Postao/la Nova14 » 28.08.2017 12:54 pm

Draga Mondiana,
jako mi je zao sta si to sve prosla i znam kako ti je... moja je prica malo jos slozenija...
Ja sam proslo ljeto imala spontani u 6. mjesecu trudnoce, plod se prestao razvijati i morala sam na kiretazu... kaze ginic "to je sve normalno, prirodna selekcija...cekajte 3 mjeseca pa opet pokusajte". tako sam i ucinila i nista pa nista... nakon 8 mjeseci pokusaja plusic! sva sretna, bebici srceko kuca, ma sve 5... tjedan dana nakon pregleda prokrvarim, dodem na pregled i naravno, plod vec otisao. bila sam shrvana, pa kako opet??? pa sta ne stima? kaze opet ginic "bolje sada nego kasnije"... i ipak ajmo mi napraviti briseve kad ono e.coli i klamidija! sok, kako? od kud? gdje sam to pokupila??? obavili muz i ja tretman s antibioticima pa sada u srijedu idemo napraviti bris i nadam se da je sve otislo :|
uglavnom, jako zalim sta nakon prvog spontanog nisam isla raditi sve pretrage jer znam da bi ishod bio drugaciji i da bi sada imala bebicu, a ove bestije su ju ubile... sorry ako sam ovako gruba ali tako sam ljuta na sebe sta se nisam poslusala...
Ali opet, da se to nije desilo ne bih isla na pretrage i tko zna sta bi bilo, tako da se ne zelim previse osvrtati na to...
zato draga moja, radite na bebici, ali odi provjeri da ne cuci nesto drugo po strani, sebe radi.

drzim fige da sve bude u najboljem redu i da se bebica brzo primi ! ;)

no avatar
Nova14
dojenče
dojenče

Re: Ja sam imala spontani missed u 8/9tt bila na kiretazi sa 12t

Postao/la Nova14 » 28.08.2017 12:58 pm

Marija93 je napisao/la::mad: znaci imala sam spontani u 8/9tt kiretaza je obavljena sa 12tt i na prvom pregledu kod gin koji je bio dva tjedna nakon zahvata, rekla mi je moja gin da nakon prve mjesecnice mogu ponovo ostst trudna. Mene zanimaju dal je koja ostala tako brzo odmah trudna i dal je sve bilo u redu?

Marija93, isto kao i Modiani preporucujem da napravis briseve... mm i ja smo nakon 2. spontanog odmah krenuli na bebicu ali dobro da se nije primila jer su me zaskocile bestije :mad:
ako znas da je sve ok, odmah nakon prvog ciklusa krenite u akciju i sretno!!!!

no avatar
modiana
novorođenče
novorođenče

Postao/la modiana » 29.08.2017 6:20 am

Pozdrav Nova14
Puno ti hvala na odgovoru iako znam da je svaki primjer za sebe dobro dođe čuti iskustva drugih.
Dobila sam prosli tjedan mens.točno mjesec nakon spontanog i evo do danas mi trajalo i bila mi je mogu rec poprilicno obilno bas bas.vjerovatno je imalo još toga za ici vani..
Sutra idem na pregled pa javim sta kaze moj dok.Poslala san i upit ono pitaj ginek.online i kazu
ne treba vam nista,znamo da se 50-60% ranih trudnoca završi nažalos tako..prirodna selekcija,anomalija pri začetku.
no ja cu isto svakako trazit bar osnovne te stvari da mi da da uradim.
Iako sam eto imala prvu trudnocu savrsenu užasno se bojim nove tj,nakon ovog se bojim još jednog propalog slučaja ;( ali necemo sad crne misli hehe-.
svakako javim kako je ispalo dalje..
Zelim Vam od srca što prije da ugledate plusic i zdravu i urednu trudnoću.
LP

no avatar
Nova14
dojenče
dojenče

Postao/la Nova14 » 29.08.2017 6:41 am

Modiana, jako mi je drago da ces ipak uraditi neke testove.
Moja prva trudnoca je isto bila vise nego skolska, i tako porod i sve... zato me isto ovo sve jako dotuklo, ali s neke strane mi je lakse, meni osobno, da nakon 2 spontana je ipak nesto drugo u igri, da nije moje tijelo krivo.
zato se nakon prvog nisam uspanicarila, ali mi je jedino zao sta ipak nisam sebe poslusala i napravila pretrage.. ali sta je tu je.
Zelim da tebi bude sve u najboljem redu, i istina je da je ipak u vecini slucajeva prirodna selekcija.

javim i ja kada saznam nalaze, ali nekako nisam bas pozitivna... budemo vidjeli.

pozdrav i do skoro! :pivo:

no avatar
modiana
novorođenče
novorođenče

Postao/la modiana » 29.08.2017 9:13 am

pozitivna vibra i cvrsta vjera je mislim najbitnija o svega.najgore kad nas uhvati strah i sto i jedno pitanje onda nekako kao da ti se tako i dogodi.mislim ljudi smo od krvi i mesa i prirodno je da nas je strah i da nitko ne zeli loše ali stvar je u tome što ionako nemozemo na to utjecat nikako pa bi onda bar mogli sebe nekako smirit i okrenut na lijepe stvari.i ufat se da ce sve bit dobro sljedeci put.
;))

no avatar
Nova14
dojenče
dojenče

Postao/la Nova14 » 29.08.2017 9:23 am

Imas pravo, i hvala ti na pozitivnim vibricama, u zadnje vrijeme mi ih treba malo vise izgleda :D

idemo dalje, glavu gore i sta bude bude... ali dobar feeling ce biti svakako :jump2: ;)

no avatar
Nova14
dojenče
dojenče

Postao/la Nova14 » 06.09.2017 1:01 pm

Evo da javim nalaze... Klamidija nestala :bann: ali nazalost sada postoji enterococcus faecalis koji moram ljeciti :(
terapija su neke vaginalete pa probiotici pa kontrola tako da sada mjesec i pol opet veselje... i tako...
Modiana sta ima kod tebe? nadam se da imas puuuuuno ljepse vijesti ;)
bokic!!!

Prethodna

Natrag na Sve o trudnoći

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 6 gostiju.