rak pluca :(

Kako ste, kako se osjećate, tegobe, bolesti,...

no avatar
newmamy
dojenče
dojenče

Re: rak pluca :(

Postao/la newmamy » 03.07.2010 7:41 am

neznam da li znas,ali bitno im je da je hrana svjeza , odnosno jednom kuhana više nema zagrijvanja, tako je moji svekrv radio svojoj zeni ...neki dr . mu je to bio preporučio ne sjecam se razloga zbog cega je tako hranu pripremao..

Natali
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Natali » 03.07.2010 7:55 am

kad sam vidjela tvoj post podsjetilo me je na sebe početkom trećeg mjeseca.
mojoj mami je 28.02. dijagnosticiran rak, 04.06. je umrla.
radilo se o četvrtom stupnju raka i to rak nemalih stanica. vidi točno šta piše na nalazima i proguglaj o njemu. i ona je imala metastaze i eto uzeo nam ju je u četiri mjeseca.
i ja sam kao i ti imala nade, nabavili smo joj čajeve, one myko san gljive, neke imuno napitke koje inaće piju nasini ovi koji kak se već zovu idu na mjesec ali nažalost ništa nije pomoglo.
da li se može rak operirat? ako može znaći da nije prešao drugi stupanj i to je super. ako je nažalost s kemoterapijom će joj samo pokušati produžiti život i to za mjesec dva.
daj mi još reci kakva je, mršava ili jača? ako je jača onda svakako kemoterapija a ako ne prvo nek se popravi a onda dalje. inzistirajte kod doktora nakon svake kemoterapije kontrolu krvi i ako je potrebno transfuziju da joj se krv nepovratno ne uništi. ako se to desi onda nema pomoći. mojoj su mami uništili krv i bila je gotova. ako te još bilo šta zanima slobodno mi pošalji pp. cijela moja obitelj je prostudirala sve o raku tako da bi mi bilo drago pomoći ili te eventualno uputiti na koga.
slika

slika

slika

angel_wing
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la angel_wing » 03.07.2010 9:09 am

bilo mi je tesko uopce je ispitivati o tome :( tako da ne znam previse, samo ono sta sam napisala. cekam da ode u zg na pregled, valjda ce vise znati. ona je inace mrsaviji tip a sad je par kg izgubila. svako jutro i vecer ima temperaturu, bolove, otecene zglobove a sve to ne upucuje na dobro :(

natali, zao mi je zbog tvoje mame :( kako su njoj otkrili?
slika

slika

bebac123
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la bebac123 » 03.07.2010 9:12 am

:( :( BOže pomozi :plz:

Natali
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Natali » 03.07.2010 9:43 am

angel_wing je napisao/la:bilo mi je tesko uopce je ispitivati o tome :( tako da ne znam previse, samo ono sta sam napisala. cekam da ode u zg na pregled, valjda ce vise znati. ona je inace mrsaviji tip a sad je par kg izgubila. svako jutro i vecer ima temperaturu, bolove, otecene zglobove a sve to ne upucuje na dobro :(

natali, zao mi je zbog tvoje mame :( kako su njoj otkrili?

probaj joj objasniti da te zanima da malo ispitaš za neke alternativne metode i lijekove. bolje s njom otvoreno jer i ona je svjesna da je situacija ozbiljna.

kako su mojoj mami otkrili. kako? neko vrijeme, cca tri-četiri mjeseca ju je počelo boliti rame. naravno, liječnici su otezali i odugovlačili kao i uvijek i govorili su da je istegla rame. početkom godine u siječnju u požešku bolnicu je išla na slikanje svega i nalazi su bili ok kao i nalaz od mamografije od prošle godine. poslije toga negdje oko 15.02. je išla na jordanovac i tamo su sve otkrili. ovi u požeškog bolnici su sve zabrljali, nalaz mamografije nisu dobro očitali jer je i tamo bila metastaza, znači dosta dugo se je to vuklo.
rak koji je ona imala je dosta invanzivan i kad pređe drugi stadij izuzetno galopirajuč. nažalost njoj su otkrili u četvrtom.
vidite dobro nalaze, tražite drugo mišljenje, ako nema puno metastaza, odnosno dvije tri nek ide na zračenje jer direktno djeluje na rak i nema takvih nuspojava, eventalno neki osip za razlikju od kemoterapije koja ima strašne nuspojave. da ti ne govorim kakve je moja mama imala. inaće je uvijek bola mršava a poslije prve kemoterapije je pala na 45 kg. kosa joj je otpala i sl. mislim da je najbolja kombinacija lagana kemoterapija uz zračenje. ali najbolje da to liječnici kažu, ja to govorim nažalost iz iskustva.

i pripremite se, bit će bolno i jako teško.
kad sam ja otkrila da mama ima rak otvorila sam tu temu kao i ti. dobre sam savjete dobila ali jedan me je malo zabolio mada vidim da je ta osoba bila 100% u pravu. rekla je da ne branimo mami ništa jesti, da ju ne silimo da to i to jede nego da ju pustimo da dostojanstveno i što lijepše dočeka kraj. sad mi je žao što nismo je patnju koju je ona prošla teško je opisati. to ću pamitit cijeli život.

a gdje će ići u zagreb na pregled?
slika

slika

slika

suzika
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la suzika » 03.07.2010 9:44 am

moja teta ima rak na plućima sa metastazama- tj imala je. kad su joj otkrili doktori su joj rekli da nije za operaciju nego da idu agresivnom kemoterapijom i onda zračenjem. pila je raznorazne pripravke, i 8 mj kasnije - tj baš ovaj tjedan rekli su joj da se rak i metastaze povukli, tj osušili i da su to odlični nalazi...svega ima u životu, svaki organizam je po svojem. Samo hrabro i borbeno dalje!!! držim fige!
url=http://freesmileyface.net/Free-Babies-Smileys.html]slika[/url]

slika slika

slika

Natali
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Natali » 03.07.2010 9:56 am

suzika je napisao/la:moja teta ima rak na plućima sa metastazama- tj imala je. kad su joj otkrili doktori su joj rekli da nije za operaciju nego da idu agresivnom kemoterapijom i onda zračenjem. pila je raznorazne pripravke, i 8 mj kasnije - tj baš ovaj tjedan rekli su joj da se rak i metastaze povukli, tj osušili i da su to odlični nalazi...svega ima u životu, svaki organizam je po svojem. Samo hrabro i borbeno dalje!!! držim fige!

super. to je dobro jer se metastaze vjerojano nisu proširile dalje od pluča. nažalost kod moje mame jesu na rame, dojku i tko zna još gdje jer ovi gadovi u požegi ju uopće nisu više slikali.

probajte ove myko san gljive. navodno su super. mi smo ih nabavili ali nakon prve kemoterapije od koje joj je bilo jako loše pa ih nije mogla piti.
i čaj tahebo.
samo nemojte odustati jer ćete se cijeli život pitati šta smo mogli napraviti a nismo.
slika

slika

slika

angel_wing
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la angel_wing » 03.07.2010 10:08 am

i nju je rame bolilo ali otisla je tek kad je vidila izraslinu na desnoj strani na rebrima, s vanjske strane i to je metastaza :( za sad su nasli samo tu jednu ali po snimkama pluca koje je radila prosle godine vidi se isto sto i sad tako da se cini da je rak bio tu i tada samo sta su njoj rekli da nije nista. nasli su vezu za dr. paladin, on nije za pluca ali ce je on dalje odvesti nekome na jordanovac. ma i ovi u st su ajme, da su joj rekli na vrijeme bilo bi puno jednostavnije jer ona prosle godine nije imala se ove simptome koje sad ima a ni tu metastazu
slika

slika

Natali
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Natali » 03.07.2010 10:16 am

pametno, nek čim prije ode na jordanovac. tamo je dr. ivičević. i nek proba baš tamo ostati na liječenju jer su oni specijalisti za plučne bolesti.
ako još neštom iskopam javim.
slika

slika

slika

angel_wing
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la angel_wing » 03.07.2010 10:21 am

javim se ja s pitanjima kad dobijem vise info
slika

slika

Natali
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Natali » 03.07.2010 10:22 am

angel_wing je napisao/la:javim se ja s pitanjima kad dobijem vise info

nije problem. inaće moj svekar je isto imao rak pluča ali prvi stadij. tu u sloveniji ima krasnog doktora pa ako treba kakav savjet ćemo ga pitati.
slika

slika

slika

angel_wing
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la angel_wing » 12.07.2010 3:06 pm

na zalost nemam lijepe vijesti :( rak je na hilusu, jedna metastaza 2 cm na bocnom dijelu prsa (sa strane) i druga 7mm na prsnoj kosti :( kemoterapija u utorak, pa zracenje i kontrola za 18 dana
slika

slika

Natali
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Natali » 12.07.2010 3:46 pm

joj, znam kako ti je. ako želiš poslati ću ti na email dijelove knjige koje je moj svekar dobio na onkologiji u ljubljani a radi se o savjetima za ublažavanje negativnih učinaka kemoterapije. super je. jako pomogne.
slika

slika

slika

angel_wing
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la angel_wing » 12.07.2010 6:20 pm

moze, naravno :D

posaljem ti pp ;)
slika

slika

Natali
pravi forumaš
pravi forumaš

Postao/la Natali » 14.07.2010 7:37 am

angel_wing je napisao/la:moze, naravno :D

posaljem ti pp ;)

evo poslala sam što sam zasada imala...ako trebaš pomoć oko prijevoda javi...
slika

slika

slika

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.